Raga Rockers sang en gang om at det viktigste her i livet er å ha «noen å hate». For demokratene i USA, og for deres lydige ekkokammer i norske medier som NTB og NRK, har den personen i et tiår vært Donald Trump.

Nå som regjeringsapparatet i USA er stengt ned etter 43 dager på grunn av deres egen inkompetanse, selv om det nå endelig ble en gjenåpning, så er de desperate etter en avledning. Og de har funnet den, på det mest makabre stedet tenkelig: i innboksen til en død pedofil.

En ny «skandale» er lansert. Denne gangen er det ikke en falsk spionrapport fra Russland, men e-poster fra Jeffrey Epstein som skal bevise at Trump «visste om jentene».

Jakten på en forbrytelse, uansett fakta

La oss se på hva disse «bevisene» faktisk er. Det er ikke snakk om video, lydopptak eller vitnemål. Det er en påstand i en e-post fra Epstein selv, en mann som tok sitt eget liv før han kunne stilles for retten. En annen e-post til Ghislaine Maxwell hevder at Trump «tilbrakte timer» i huset hans.

Dette er altså ordene fra en notorisk overgriper og menneskehandler, som demokratene nå presenterer som et sannhetsvitne.

Det Hvite Hus’ pressesekretær, Karoline Leavitt, setter skapet på plass:

– Disse e-postene beviser absolutt ingenting annet enn at president Trump ikke gjorde noe galt.

Faktisk, det ene offeret som nevnes i materialet, Virginia Giuffre, har tidligere selv avvist at Trump gjorde noe galt. Men slike detaljer betyr ingenting når hatet er drivkraften.

Dette er Russiagate om igjen

Vi har sett nøyaktig det samme før. I årevis tvang de samme mediene, de samme politikerne, og de samme norske kommentatorene på oss fortellingen om «Russiagate». Det var et komplott, sa de. Trump var en russisk agent. Det viste seg å være rent oppspinn, en løgn fabrikkert og betalt for av Trumps motstandere.

Når den løgnen kollapset, måtte hatet finne et nytt utløp. Nå er det Epstein.

Dette er ikke journalistikk. Det er en desperat jakt, med lys og lykter, for å finne noe som kan felle en president de ikke klarer å slå i åpne valg. De er så desperate at de er villige til å bruke sladder fra en død overgriper som sitt fremste våpen. Som Trump selv påpeker, er dette et forsøk på å «avlede fra hvor dårlig de har håndtert nedstengningen».

En avslørende desperasjon

Det mest ironiske er at mens demokratene nå tvinger gjennom en offentliggjøring av disse få, udokumenterte e-postene for å skape en overskrift, er det flere republikanere som har krevd en full offentliggjøring av alle Epstein-dokumentene. Hvorfor? Fordi de, i motsetning til demokratene, ikke er redde for hva som er der. De vet at en full gjennomgang vil avsløre at dette ikke handler om Trump, men om mange andre mektige skikkelser.

Ved å klamre seg til e-postene fra en død pedofil, har demokratene og deres støttespillere i mediene plassert seg selv i en boks. De har bevist for hele verden at de ikke har noen politiske løsninger, ingen reelle argumenter – bare et bunnløst, altkonsumerende hat.

 

Kjøp Hans Rustads bok om Trump her! Eboken kan du kjøpe her.

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.