Når Aftenposten driver spinn for Ap mot Sylvi, er det et tegn i tiden: Den nye konstellasjonen er Ap pluss Høyre. De er sammen om det multikulturelle Norge, om klimaskifte, EU, krigen i Ukraina og mot Trump. De vil gjerne fremstå som progressive, men er i virkeligheten dønn reaksjonære.
Aftenposten feilinformerer om hva Skjervø sa i Debatten. «Skjervø anklaget FrP for å ta avstand fra fagforeningene». Nei, han gjorde ikke dét. Han sa at FrP var imot fagforeninger. Dette er en gammel stereotyp venstresiden har brukt i årtier. Det er en velkjent karikatur, derfor skjøt Sylvi den ned spontant: – Du lyg!
Tenk hvis flere politikere hadde turt å ta til motmæle når de karaktermyrdes for åpen skjerm. Men det er snart bare FrP av de sittende som blir behandlet på denne måten. De andre har for lengst lagt seg inn mot midten, hvor de får fred.
Aftenposten lar Støre stå for anstendigheten.
– Det blir et annet Norge, et annet debattklima, og det blir dårligere for norsk demokrati, sa Støre.
Først lar du brønnvannet blir tilgriset av brønnpissing, så klager du over at det er blitt udrikkelig og legger skylden på andre.
Det er og har vært sosialistenes strategi til alle tider. Beklageligvis brukte heller ikke Sylvi og Velle ordet sosialist på fredag, selv om den utfoldet seg for åpen scene.
At Aftenposten nå gjør seg til stemme for et Ap og Høyre som er for EU, klima og krigen og for oppløsningen av nasjonen Norge, er et viktig tegn i tiden.
https://www.aftenposten.no/meninger/kommentar/
Flere artikler i denne serien
- Kontrollkomiteen: Løgn er ikke konstitusjonelt pliktbrudd
- Arbeiderpartiets valgflesk-løgner: Stortinget saksøkes
- Islamsk Råd forsøkte å presse Rødt til Israel-ultimatum – belønnet SV for partiets harde linje
- LO-nestleder advarer mot pengemakt etter å ha gitt en kvart milliard til venstresiden
- Ungdomstopp gir Pollestad skylden for valgkatastrofen
- Høyre-topper retter skarp kritikk mot partiledelsen etter valgnederlag
- Flere stemmer enn det skal være ved valglokale: – Vi har ingen forklaring
- Venstre-nestleder Sveinung Rotevatn legger skylden for valgnederlaget på rike støttespillere
- Bjørnar Skjæran kan få Stortingets tøffeste jobb
- Senterpartiet avviser borgerlig regjering: – Det skjer bare ikke
- Se video: Rødt-politiker roper «død over IDF» – skal nå inn på Stortinget
- Tøft å stå utenfor: Pensjonistpartiet størst, fulgt av Norgesdemokratene, INP og Konservativt
- En tynn, skjør seier
- Emilie Enger Mehl og Sveinung Rotevatn ute av Stortinget
- Støre inviterer rødgrønn side til samtaler – før valget utelukket han samarbeidsavtaler
- Solberg antydet egen avgang som Høyre-leder
- Offensiv Vedum tross katastrofalt valgresultat
- Sveits-utflyttere: – Nordmenn vet ikke sitt eget beste
- Samene vil ha kommunisme og helsetilbud
- Ola Svenneby: Statsministerspørsmålet har ødelagt
- Historisk valgresultat for FrP – småpartiene med valgnederlag
- NRK-prognose: Rødgrønn side ligger an til valgseier
- Erna ber mediene gå i seg selv – gjorde de jobben sin?
- Fikk stemme med profilbilde som legitimasjon
