Mitt eget navn er noe jeg har kjært, og jeg tror det er en følelse jeg deler med de fleste. Derfor er det sørgelig å lese om mennesker som blir hetset på grunn av etternavnet sitt. På «Si ;D» i Aftenposten kan man lese en trist historie lørdag 15.oktober:

22.juli ble navnet mitt ødelagt. Jeg hater når alle skal kommentere det: «Åh, Breivik», «Er hun i slekt med han.» Nei, det er jeg ikke! En gang skrev jeg på siden til Rød Ungdoms leksestreik på Facebook. Da svarte folk:»Hahaha, Breivik», «Hvis jeg var deg ville jeg byttet navn».  En annen gang var det  noen som kalte familien min for «morderfamilie.»

Innlegget er underskrevet Breivik (13.)

www.sid.no

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.