En 30-åring og en 40-åring er pågrepet etter slåssing med baseballtrær på Lillestrøm stasjon. En ny voldshendelse i Rælingen settes i sammenheng med slåssingen.

Politiet fikk melding om slåsskampen på stasjonen klokken 20.30 fredag kveld. Kort tid etter var politiet på stedet, og da var slåsskampen over.

En tenåring og en mann i 20-årene er fornærmet, opplyser operasjonsleder Ronny Hellerud Samuelsen i politiloggen.

– Fremstår ikke tilfeldig

– Hendelsen fremstår ikke tilfeldig, og politiet undersøker nå mulig motiv, sa han like før klokken ti.

Ifølge politiet kom gjerningspersonene i en bil til stasjonen og angrep to personer på stedet. Det fremstår ikke for dem som om det er flere gjerningspersoner.

To personer får tilsyn av helsepersonell. De to skal ha fått skader i overkropp og bein, men ikke være alvorlig skadet.

Også i nabokommunen

Rett før klokka halv elleve fikk politiet melding om en voldshendelse i Rælingen, få kilometer unna Lillestrøm sentrum. Fire personer er tatt med til legevakt for sjekk, trolig med lettere skader som følge av slag.

– Politiet har kontroll på flere personer, og vi jobber med å kartlegge hva som har skjedd. Hendelsen fremstår som intern og ikke til fare for andre personer, opplyser operasjonsleder Lisbeth Mjøsund.

Ifølge politiet ser det ut til å være en sammenheng mellom de to hendelsene, ettersom flere av de involverte er de samme.

– Vi jobber fortsatt med å kartlegge sammenheng og hendelsesforløp. Seks personer innbringes til arrest til vi har fått avklart dette, fortsetter operasjonslederen.

 


Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.