En 18-åring er alvorlig skadet etter å ha blitt skutt på en buss i Tyresö utenfor Stockholm. Gjerningspersonen stakk fra stedet.
– Det er en person som har blitt skutt på en av våre busser mens den sto stille på en bussholdeplass, sier Sophie Gunnarsson i kollektivselskapet Stockholms lokaltrafik til nyhetsbyrået TT.
Den 18 år gamle mannen som ble skutt er alvorlig skadet, og gjerningspersonen løp fra stedet etter skytingen.
Det var 19 passasjerer om bord på bussen i Tyresö, som ligger rett sørøst for Stockholm, da skytingen skjedde i 15-tiden onsdag, skriver Aftonbladet.
I 21-tiden onsdag kveld var fortsatt ingen pågrepet for skytingen, som etterforskes som drapsforsøk.
Bussholdeplassen der bussen hadde stoppet er rett ved en skole, og flere av vitnene til skytingen er barn.
Politiet har blant annet sikret seg videoovervåking fra bussen.
(©NTB)