USAs president hevdet at en artikkel om et uanstendig bursdagsbrev fra Epstein var ærekrenkende. Men retten har avvist Trumps søksmål.
Han kan dog saksøke på nytt 27. april, og sier han vil gjøre det.
Trump krevde 10 milliarder dollar i erstatning etter at avisa slo fast at Trumps navn sto på en bursdagshilsen til seksualforbryteren Jeffrey Epstein i 2003. (NTB-Reuters)
Dommeren uttalte at for å bevise ærekrenkelse måtte Trump påvise at WSJ og avisens journalister handlet med «faktisk ondskap», noe som innebærer at de bevisst publiserte en falsk artikkel eller viste en hensynsløs likegyldighet overfor sannheten, skriver avisen selv.
Ifølge dommer Darrin Gayles oppfylte ikke dette kravet om at saksøkeren ikke bare må bevise at påstanden var falsk, men også at den saksøkte burde visst at den var falsk.
Samtidig sier Gayles at Trump kan stevne avisa på nytt innen 27. april, noe Trump senere mandag fastslo at han vil gjøre.
– Jeg vil fremme et oppdatert søksmål mot Wall Street Journal 27. april eller tidligere, sier Trump.
Kjøp Hans Rustads bok om Trump her! Eboken kan du kjøpe her.


