Sidsel Wold har fått Flyktningehjelpens Perspektivpris for sin personlige og innsiktsfulle dekning. Tja. Er det noe som overrasker lenger?
Sidsel Wold har levert meget tendenisøse rapporter, i likhet med hennes forgjengere, og det har bare blitt verre og verre. At det er mennesker i NGO-Norge som mener det samme som Wold er ikke overraskende. Men at Kristin Clemet kan få seg til å si det hun gjør som jurymedlem, er kjedelig, for Clemet. Det gjør noe med integriteten når man kan få seg til å si:
– I tillegg til å beskrive og analysere politiske og sosiale forhold, har hun også gitt menneskene i regionen et ansikt og en stemme. Dette har hun gjort uten å la egne meninger og følelser prege reportasjene, sier jurymedlem Kristin Clemet som delte ut prisen på vegne av juryen.
Clemet er et meget intelligent menneske. Når hun kan få seg til å si at Wold har laget reportasjer uten å la egne meninger eller følelser prege reportasjene så er det så man må spørre: Are you pulling my leg?
Da er vi over i underholdningsbransjen.