En lekker volleyscoring fra Manchester United-spiller Patrick Dorgu bidro til 1-0-seier over Newcastle i Premier League.

Manchester United klatret opp på 5.-plass på tabellen med 29 poeng, mens Newcastle ligger på 11.-plass med 23.

Den første og eneste nettkjenningen kom etter 24 minutter.

Diogo Dalot kastet et innkast inn i 16-meteren til Newcastle og Nick Woltemade forsøkte å stange ut av 16-meteren. Den falt istedenfor ned rett på innsiden av 16-meteren og på hel volley smalt Dorgu ballen i nettmaskene.

– Et klokkerent treff. Det kan ikke gjøres bedre, sa Viaplay-ekspert Pål Andre Helland om treffet i pausen.

Etter hvilen hadde begge lag muligheter foran mål. Benjamin Sesko hamret et skudd i tverrliggeren etter at Newcastle mistet ballen inne på egen halvdel etter 60 minutter.

To minutter senere var det Newcastles Lewis Hall som hamret en avslutning i tverrliggeren. Det ble ingen flere mål.

Manchester United er tilbake på seierssporet etter to kamper uten seier. Newcastle gikk på sin tredje strake kamp uten trepoenger.

Manchester United møter Wolverhampton i neste kamp. Newcastle gjester Burnley i neste kamp.

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.