For annen gang på en uke er saudi-arabisk politi i skuddveksling med inntrengere fra Irak, melder reuters.

Første gang det skjedde het det at det var irakiske biltyver som hadde sneket seg over grensen, og var blitt tatt på fersken i industribyen Jubail.

Nå skjer det for annen gang, og det er kanskje ikke så sikkert at det er biltyver det er snakk om. I så fall har Irak-krigen «spilled over» til Saudi-Arabia. Kan det ha noe å gjøre med at Al Qaidas ledere i Saudi-Arabia, Saleh al-Awfi. ble drept av sikkerhetsstyrker 18. auugst? Er det hevn av jihadistvenner fra Irak?

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.