Flere hundre biler ble ødelagt i brannen i parkeringshuset på Stavanger lufthavn Sola Foto: Carina Johansen / NTB Scanpix
Arbeidet med å slokke og sikre det utbrente parkeringshuset ved Sola lufthavn vil ta betydelig tid.
– Det ligger mye materiale under de sammenraste massene som ikke er brent opp. Det vil stadig retenne. Det er derfor vi etterslokker og det er det vi har drevet med i hele natt, sier brannsjef Nils-Erik Haagenrud til NRK.
Brannsjefen forteller at det er store setningsskader i bygget og i konstruksjonen.
– Vi kan ikke sende inn mannskapene før vi har fått avstivet og sikret bygget. Det kommer til å ta flere dager. Det kommer et firma som skal gjøre beregninger, sier han.
Både Haagenrud og Anders Sandmæl, som er daglig leder i Kompetansesenter for brann og driftspersonell, sier til NRK at brannen og konsekvensene av den ville vært noe helt annet hvis det hadde vært sprinkleranlegg i parkeringshuset.
Støtt Document
Du kan enkelt sette opp et fast, månedlig trekk med bankkort: [simpay id=»280380″]
Eller du kan velge et enkeltbeløp: [simpay id=»282505″]
Du kan også overføre direkte til vårt kontonummer 1503.02.49981
Vårt Vipps nummer er 13629
For Paypal og SMS se vår Støtt Oss-side.
