Valglokalene i Ungarn er nå stengt. Foreløpig har vi kun begrensede valgresultater.
Kort sagt: Dette er ikke exit polls, så ikke legg for mye i dem før de blir bekreftet av offisielle resultater, skriver The Guardian.
Valgdeltakelsen er rekordhøy. Hele 77,8 % av velgerne hadde avgitt sin stemme kl. 18.30. Det er uten tvil den høyeste valgdeltakelsen noensinne.
Mangelen på pålitelige målinger gjør dog at vi må vente noen timer før resultatet blir klart. Document følger med utover kvelden.
NTB velger å beholde håpet ved å henvise til målinger som ble tatt før valget.
I flere målinger som er tatt opp blant velgere de siste dagene før parlamentsvalget, gjør det høyreliberale partiet Tisza det svært godt.
Opposisjonspartiet med partileder Peter Magyar har ledet meningsmålingene. Han er langt mer Russland-kritisk enn Orbans nasjonalkonservative parti Fidesz.
The Guardian er ærligere og skriver at målingene har spriket i alle retninger, noe Document har skrevet i månedsvis.
Oppdatering:
Ungarske medier skriver at på grunn av poststemmer fra utlandet vil det endelige valgresultatet først være helt klart om seks dager, på lørdag.

