En kvinne som har vært savnet siden natt til andre juledag i Salem i Sverige, er funnet drept. To personer er pågrepet.

– Jeg kan bekrefte at vi har funnet den savnede kvinnen, og hun er dessverre drept, sier innsatsleder Max Åkerwall under en pressekonferanse.

Kvinnen i 25-årsalderen forsvant i løpet av natten til andre juledag. Hun ble sist sett på togstasjonen i Rønninge i Salems kommune.

Politiet peilet inn to mistenkte og skygget en av dem. Lørdag kveld slo de til og pågrep ham. En annen person ble anholdt for «menneskerov».

– Vi fortsetter med samme kraft og samme intensitet som vi har hatt de siste døgnene. Vi fortsetter arbeidet med vitneavhør, med ulike former for bearbeiding, mye sporsikring, tekniske analyser, og det er et fokusert arbeid fremover, sier Åkerwall.

 

Expressen   Aftonbladet

 

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.