Oslo 09.03.2026
Politiet har sikret en rekke overvåkningsbilder i tilknytning til eksplosjonen ved den amerikanske ambassaden av det de mistenker er gjerningspersonen.
Foto: Oslo politidistrikt / Handout / NTB

Advokat Øystein Storrvik sier at hans klient erkjenner å ha plassert bomben ved den amerikanske ambassaden. Mannen i 20-årene er siktet for terrorbombing.

– Han knytter seg til saken, og han erkjenner at han plasserte bomben der, noe som knytter ham til stedet. Han har vært i avhør hos politiet. Han har forklart hva som skjedde, ut over det har jeg ingen flere kommentarer på nåværende tidspunkt, sier Storrvik til TV 2.

Hans klient er blant de tre som onsdag ble pågrepet av politiet og siktet for terrorbombing etter eksplosjonen ved den amerikanske ambassaden natt til søndag.

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.