Lederkandidat i Høyre Nikolai Astrup skal ha hyttet med neven mot politisk redaktør Eirik Mosveen etter stortingsmiddagen på Slottet. Dagen etter beklaget han.
Tradisjonen tro samlet store deler av det politiske Norge seg på utestedet Lorry etter middagen for stortingsrepresentantene på Slottet torsdag i forrige uke.
I en diskusjon med Avisa Oslos politiske redaktør Eirik Mosveen, skal Astrup ha holdt en knyttet neve opp i ansiktet på Mosveen og fortalt ham hva han hadde lyst til å bruke neven til.
Opptrinnet er omtalt først av Dagens Næringsliv
og Mosveens sjef, Eirik Hoff Lysholm, ansvarlig redaktør i Avisa Oslo.
Bakgrunnen skal ha vært Mosveens kommentar
under valgkampen med tittelen «Ingen slagord. Bare seks millioner i skattelette til Nikolai Astrup».
Astrup sier til DN at han beklaget overfor Mosveen både samme kveld og dagen etterpå.
– Vi diskuterte og gjorde opp allerede samme kveld, og vi hadde en hyggelig prat dagen etter. Jeg har ikke noe usagt med Mosveen nå, sier Astrup.
Mosveen bekrefter at Astrup ringte for å beklage morgenen etter.
– Astrup kom i samtalen med en uforbeholden og grundig beklagelse. Den beklagelsen aksepterte jeg. Saken er dermed ute av verden for mitt
vedkommende, sier Mosveen til DN.
(©NTB)