I Ludwigshafen-Mundenheim har den spente situasjonen ved Karolina-Burger-Realschule Plus nådd et dramatisk nivå.
I flere måneder har lærere rapportert om massiv vold og trusler ved skolen.
Tyskland er i knestående under presset fra voldelige innvandrere, og skoleelever må betale prisen. Også for lærere er situasjonen uholdbar: En lærer ved skolen ble truet med kniv av en 16 år gammel elev i slutten av mai. Da ble det sendt et et hastebrev til skolens tilsynsmyndighet, skriver Focus Online.
Brevet tar for seg en rekke hendelser det siste halve året som også inkluderer trusler og fysiske angrep på lærere.
En elev skal ha sagt i timen: «Jeg skyter dere alle.» En annen truet: «Hvis dere ikke gir meg en bedre karakter, skal jeg kutte i stykker bildekkene deres.»
Ifølge rapporten har skolen (ikke overraskende) en elevgruppe med migrantbakgrunn på over 90 prosent.
Det foregår også seksuell trakassering mot lærere, og elevene slåss seg imellom med hammere som våpen.
Ifølge politiet ble det registrert totalt 121 hendelser på skolen bare mellom 2022 og 2024, hvorav 118 resulterte i straffesaker – omtrent halvparten for overfall.
Også brannvesenet er hyppig på besøk, siden elevene liker å utløse alarmer og kaste fyrverkeri inne i klasserommene. Hygienen på skolen er under all kritikk.
Personalet beskriver forholdene på sanitæranleggene som spesielt alarmerende: oversvømte toaletter, skitne vegger og til og med kjellerrom som brukes av elever som provisoriske toaletter. Lærere unngår noen ganger visse korridorer og kjellerrom fordi de er dekket av urinpytter.
Tyske myndigheter gjør ingenting annet enn å påstå at «passende tiltak er iverksatt». Men alle forstår at ingenting er gjort for å bedre situasjonen, siden dette ville krevd en endring i tysk innvandringspolitikk.
Kjøp Susanne Wiesingers bok «Kulturkamp i klasserommet»! Du kan også kjøpe den som e-bok.
Usensurerte nyheter. Abonner på frie og uavhengige Document.


