En Rasmussen-måling viser at 17 prosent av velgerne mener det hadde vært bedre for USA om Trump var blitt drept. Hele 28 prosent av Demokratene skulle ønsket det. 41 prosent legger skylden på mediene for attentatforsøkene, 45 mener det er den hatefulle retorikken mot Trump.
Det har vært en så langvarig kampanje mot Trump at folk er villig til å tro at det ligger en konspirasjon bak attentatene.
Men i en trend som går tilbake til mordet på John F. Kennedy i 1963 i Dallas, var amerikanerne åpne for at det kunne være konspiratører bak attentatet. 37 % mente at offentlige etater kunne være involvert, 34 % mente at det var mulig at Demokratene eller kampanjen til Demokratenes visepresidentkandidat Kamala kunne være involvert, og 33 % var åpne for utenlandsk innblanding.
Bemerkelsesverdig nok mente 33 % at det var mulig at Trump eller hans kampanje var involvert i attentatplanene.
https://justthenews.com/politics-policy/all-things-trump/hldwed8a-poll-shocker-28-democrats-think-america-better-if-trump
Kjøp billetter til Document-lesermøtet i Stavanger her!
Kjøp Giulio Meottis «De nye barbarene» fra Document Forlag her!


