En 41-årig mann ble funnet skutt og hardt skadet i et skogsparti i Eskilstuna fredag kveld. Mannen døde senere av skadene, skriver Expressen.
Mannen ble funnet av en privatperson som hadde hørt flere smell. Politiet har innledet drapsetterforskning, men ingen er foreløpig pågrepet.
Naboer varslet politiet klokken 21 om flere høye smell ved skogsområdet i Skiftinge i nordlige Eskilstuna.
– Det är en anmälare som ringer om smällar och sedan hittar mannen några hundra meter ut i skogen, sier Tor Sevelius, vakthavende befal ved polisens regionledningscentral.
Kjent av politiet
Ifølge Aftonbladets kilder er mannen truffet av flere skudd.
– Jag vet inte hur många skott det handlar om, sier Tor Sevelius.
Den døde 41-åringen er kjent av politiet og er tidligere dømt for blant annet vold, skriver Aftonbladet.
Vaktholdet er skjerpet på sykehuset i Eskilstuna etter mordet.
Det skjedde en knivstikking under et gjengslagsmål i Fröslunda i Eskilstuna fredag kveld, men politiet mistenker ikke at det har sammenheng med drapet.