saudi.blogger.badawi

Piskingen av Raif Badawi skal gjenopptas. Høyesterett opprettholdt dommen på ti års fengsel og 1.000 piskeslag.

Det kan bli en dyr lekse for kongedømmet. Badawi er blitt et symbol, som går på tvers av vanlige politiske skillelinjer. Amnesty har satt ham høy på agendaen.

Badawi lider av diabetes og tåler ikke straffen. Piskingen måtte avbrytes av helsegrunner. Nå vil den etter all sannsynlighet begynne igjen.

Det sier litt om Saudi-Arabias mangel på Fingerspitzgefühl at kongedømmet sa det var overrasket og skuffet over reaksjonene på dommen over Badawi.

 

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-33039815

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.