Rockeveteran Patti Smith møtte fredag paven i audiens i Roma. Begge er fra Chicago.

Smith, som for anledningen hadde på seg et krusifiks rundt halsen, har den siste tiden vært en gjenganger i Vatikanet på grunn av sitt vennskap med en av pavens rådgivere, Antonio Spadaro.

Han sier at møtet mellom Smith og paven var langt.

– Det føltes som en samtale mellom to mennesker som oppdaget at de var gamle venner, som delte felles minner av ord og musikk, drømmer, visjoner og håp, skriver han i en uttalelse til nyhetsbyrået AP.

Smith møtte også den forrige paven, pave Frans, en rekke ganger. Til tross for at hun ikke er katolikk, hyllet hun Frans’ «åpne og standhaftige menneskelighet».

(©NTB)

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.

Les også