Californias guvernør Gavin Newsom protesterte mot en razzia ICE gjennomførte på en gård som produserte marihuana. Flere av de som jobbet der skal ha vært mindreårige illegale migranter.

Newsom la ut en video av razziaen og kalte USAs president Donald Trump for «det virkelige avskummet» for å håndheve loven, skriver Breitbart News.

«Barn som løper fra tåregass, gråtende i telefonen fordi moren deres nettopp ble tatt fra åkrene.
Trump kaller meg «Newscum» – men det er han som er det virkelige avskummet.»

ICE (Immigration and Customs Enforcement) har ansvaret for å hindre ulovlige varer og illegale migranter å slippe over USAs grenser, og pågriper i tillegg illegale migranter inne i USA.
Deres aksjon forsvares på X av U.S. Customs and Border Protection Commissioner Rodney Scott.

«Her er siste nytt: 10 mindreårige ble funnet på denne marihuana-anlegget – alle illegale utlendinger, åtte av dem uten følge. Det etterforskes nå for brudd på barnearbeid. Dette er Newsoms California.»

Guvernøren i California virker nå å støtte barnearbeid, noe som er ekstra ille siden åtte av de ti barna var der uten sine foreldre eller en legitim verge.

Newsom vurderer å stille som Demokratenes presidentkandidat om tre år. Torsdag returnerte han fra en todagers tur til South Carolina, hvor han sjekket stemningen for hans kanditatur ved å presentere seg for velgere i distriktene.

Newsom forlot California mandag til tross for 13 aktive skogbranner. Han forsøkte å gi Trump skylden for brannene, og hevdet at de føderale myndighetene ikke gjør nok for å «rake» skogene på føderalt land.

 


Kjøp Hans Rustads bok om Trump her! Eboken kan du kjøpe her.

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.