Fire personer er siktet i Frankrike for å ha planlagt å enten drepe, skade eller kidnappe en russisk dissident på fransk jord.
Den franske påtalemyndigheten for antiterror navngir ikke offeret for den mistenkte planen, men nyhetsbyrået AFP har snakket med Vladimir Osetsjkin, som sier han var målet.
Russeren bor i Frankrike og er leder for Gulagu.net, en ikke-statlig organisasjon som spesialiserer seg på å avdekke russisk maktmisbruk.
Påtalemyndigheten sier de har pågrepet fire menn mellom 26 og 38 år. De er siktet for å ha dannet et «terroristsamband» med mål om å skade en eller flere personer.
Etterforskningen ble iverksatt i september. En kilde med kjennskap til saken sier til AFP at de fire mennene alle er fra Dagestan i Russland, men at en av dem er fransk statsborger.
(©NTB)