EU irriterer seg kraftig over at Elon Musk ikke vil innordne seg Digital Services Act, hvilket vil si sensurere X. De har derfor forberedt en bot på 1 milliard dollar.
The Irish Star rapporterte:
EU er klar til å bøtelegge Elon Musks sosiale medieplattform X med rekordhøye 1 milliard dollar etter at den brøt Digital Services Act som bekjemper ulovlig innhold og desinformasjon, sa kilder til The New York Times.
Tiltaket vil sannsynligvis øke spenningen med USA, ettersom det retter seg mot en av president Donald Trumps nærmeste rådgivere. Straffene vil angivelig omfatte en bot og krav om produktendringer.
Straffene vil angivelig bli kunngjort i sommer og vil være de første i henhold til den nye EU-loven som har til hensikt å tvinge sosiale medieselskaper til å overvåke plattformene sine.
Hvis handelskrigen tar av kan klimaet aksentuere en større kløft mellom USA og Europa. Trumps USA vil ikke finne seg i at EU påtvinger den frieste plattformen i USA sensur. Det er utenkelig at X vil rette seg etter et slikt pålegg.
Kjøp Hans Rustads bok om Trump her! Eboken kan du kjøpe her.
Kjøp «Et konservativt manifest» av Jordan Peterson her!



