Det blir et topptungt møte i London søndag når Storbritannias statsminister, Tysklands forbundskansler og Frankrikes president møter Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj.
I en uttalelse fra Frankrikes president Emmanuel Macrons kontor opplyses det at Macron reiser til London for å ha samtaler med Storbritannias statsminister Keir Starmer, Tysklands forbundskansler Friedrich Merz og Zelenskyj 7. juni.
– Møtet vil gi dem muligheten til å fortsette sitt nære samarbeid om vår felles agenda med å fortsatt støtte Ukraina og øke presset på Russlands krigsinnsats, mens Russland mislykkes både militært, økonomisk og strategisk – og fortsetter uten hell ved frontlinjene i en blodig krig, heter det i uttalelsen.
(©NTB)