Jeg skylder mine venner og følgere en reaksjon på Rupert Lowes seismiske erklæring for en uke siden, da han meddelte at han hadde startet et nytt parti – Restore Britain (Gjenopprett Storbritannia).

Hans ærlighet – som fremgår av en rekke intervjuer – er slående.

Lowe taler på en dempet måte, og det understreker at han mener det han sier og ikke trenger å ty til roping og slagord. Samtidig gjør hans urbane og dempede tale det klart at han ikke er en vill folkeoppvigler.

Som han sier, er ikke Storbritannia en oppholdstillatelse eller et pass. Man blir ikke britisk bare fordi man har papirene i orden eller mottar offentlig støtte. England er ikke bare en økonomi, et sett av lover eller en idé. England er en nasjon, et folk og en kultur, og utenforstående som ikke ønsker å bli tatt opp i dette folket og denne kulturen, skal oppfordres til å reise hjem eller tvinges til å gjøre det.

Restore Britains politikk er ikke bare å stoppe den ulovlige eller lovlige tilstrømningen av kulturfremmede, men også å sende ut innvandrere som nekter å rette seg etter den engelske husorden.

Vi kan forestille oss ramaskriket hvis politikere fra de store danske partiene erklærte at fremmede som ikke vil leve som oss og sammen med oss, men som bestreber seg på å belemre oss med parallellsamfunn, skal ut. Det ville jo være en fullstendig reversering av den ideologien som er blitt pådyttet oss i mange tiår – nemlig at fremmede ideologier, kulturer, vaner og rettssystemer er berikelser som kun rasister kan ha noe imot. Ifølge den rådende propagandaen er Danmark et territorium hvor alle har rett til å slå seg ned og leve som de gjorde i sine hjemland.

Danskene er aldri blitt spurt om de ville ha det sånn, men de er på det rene med at enhver som hevder dansk egenart, vil bli utsatt for makthavernes hevn.

Jeg setter pris på Rupert Lowes åpenhjertige erklæring om at den veien han vil gå, vil bli «utrolig smertefull». På det punktet minner han om Winston Churchill, som etter at han ble statsminister i 1940, meddelte det britiske folket at han ikke hadde annet å tilby enn «blod, slit, tårer og svette».

Den gangen forstod det overveldende flertallet av folket at han førte den nødvendige politikken i kampen mot Hitler.

Vi får se om dagens briter erkjenner at det vil kreve ofre og forsakelser å avverge islamiseringen av landet deres.

 

 

Kjøp bøker fra Document Forlag her!

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.