En person er fraktet til sykehus etter en voldshendelse med uavklart hendelsesforløp i Melhus i Trøndelag. Ingen er så langt pågrepet
Det har vært en voldshendelse ved en folkehøyskole på Melhus i Trøndelag, opplyser operasjonsleder Bjørnar Gaasvik i Trøndelag politidistrikt til NTB ved 5.40-tiden.
– Skadeomfanget er uvisst, men det er ikke livstruende, sier operasjonslederen, som forteller at vedkommende er fraktet til sykehus.
Gjerningspersonen er så langt ikke pågrepet, men politiet er på stedet med flere enheter og søker etter vedkommende.
– Vi har en formening om hvem det er, sier Gaasvik.
Gaasvik sier de ikke kan si så mye om de involverte, da dette foreløpig er uavklart. Det er også uvisst om hendelsen fant sted inne eller ute.
Ved 5.50-tiden hadde politiet sperret av et område på stedet. Politiet vil benytte kriminalteknikere på stedet. Politiet meldte om hendelsen klokken 5.21.
(©NTB)