Camden «Sadie» Schreiner, en mann som later som han er kvinne, satte nylig flere kvinnelige løpsrekorder etter å ha deltatt i et idrettsarrangement på et college i New York i slutten av januar.
På lørdag gjorde han noe enda verre; han konkurrerte mot jenter helt ned i 14-årsalderen, skriver Fox News.
På 400-meteren slo den 21 år gamle forvirrede mannen en 16-åring og en 17-åring, fordi de andre voksne deltagerne nektet å stille opp mot Schreiner.
Etter 400-meteren stilte Schreiner til start på kvinnenes 200-meter, og også her ble det førsteplass. Schreiner slo 14 år gamle Zwange Edwards på andreplass, 16 år gamle Zariah Hargrove på tredjeplass, 15 år gamle Leah Walker og 18 år gamle Ainsley Rausch.
Schreiner, som er født Camden og gikk på Hillsborough High School i New Jersey, har den 20. beste 100-metertiden (11,72) for gutter i skolens historie.
Men dette var altså ikke nok for Schreiner, som heller benyttet sjansen til «å bli kvinne», og altså til å konkurrere mot småjenter.
Men Donald Trump har nå satt en stopper for videre deltagelse i kvinneklassen for mannen «Sadie» Schreiner.
Schreiner kan ikke lenger konkurrere for RIT (Rochester Institute of Technology) etter at NCAA (The National Collegiate Athletic Association) reviderte sine retningslinjer for kjønnskvalifisering 6. februar, en dag etter at president Donald Trump undertegnet en ordre om å forby transidrettsutøvere fra deltakelse i kvinne- og jenteidrett.
Til tross for at han ikke lenger konkurrerer for RIT, har Schreiner fortsatt en profilside på skolens nettsted og innehar flere skolerekorder, blant annet innendørsrekord for kvinner på 200, 300 og 400 meter, og utendørsrekord for kvinner på 200 og 400 meter.
I slutten av januar skrøt Schreiner av å ha vunnet et stevne mot kvinnelige motstandere, og Schreiner føler seg urettferdig behandlet fordi han ikke lenger får konkurrere mot jenter.
– Jeg skulle gjerne fått flere mennesker til å forstå oss transeutøvere hvis jeg fikk lov til det, avslutter Schreiner.

