Coca Cola sier til NRK Dagsnytt at de ønsker å snakke med TV2 om den redaksjonelle vurderingen som lå bak invitasjonen og intervjuet med David Irving. Kommunikasjonssjefen sier Coca Cola er meget bevisst på hvor de annonserer og ønsker å snakke med TV2.

Kommunikasjonssjefen nevner ordet «flerkulturell» som ett av parametrene Coca Cola navigerer etter. Underforstått: David Irving bryter med dette.

Rektor ved Markedshøyskolen, Trond Blindheim, mener at Coca Cola her blander seg bort i redaksjonelle vurderinger, noe de ikke har noe med. Blindheim betegner utspillet som et grovt overtramp.

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.