Det er klart for Dagsorden LIVE med Hans Rustad og Christian Skaug.

Alle er enig om at ayatollaene ikke fortjener å overleve. Nå ser det ut til at deres dager er talte, for Trump sier hjelpen er på vei. Det får sikkert en god del av systemets menn til å se seg om etter utgangen og forberede flukt.

Men det som er bekymringsfullt på en helt annen måte, er råttenskapen i USA: Nå sier aktivister åpent på TV at de befinner seg i en situasjon som 2nd amendment var myntet på: å forsvare seg med våpen i hånd mot myndighetene.

Mobben på grasrota spiller ball i hatt med toppen i det Demokratiske partiet. De snakker hverandre etter munnen: Trump er en illegitim president, og ICE-agenter er et moderne Gestapo. Nancy Pelosi sa dette allerede under opptøyene som fulgte George Floyds død. Hun kalte føderalt politi i Portland for Stormtroopers, SS.

Guvernør Tim Walz kaller ICE for Gestapo. De vet hva de gjør. De maler en blink på ryggen av politifolkene.

Walz har hatt tett kontakt med Kina, og skal ha solgt know-how til kineserne.

USA er infiltrert både av muslimer og Kina:

Det kom minst 50.000 kinesere direkte fra fastlands-Kina over grensen fra Mexico under Biden. Nesten alle var unge menn. Hva var deres oppgave?

Det legges ut videoer på TikTok der kinesere oppfordrer folk i Amerika til å lage lister over Trump-tilhengere og merke av adressene til den dagen de er klare for et oppgjør. Demokratene har gjort det samme i lang tid. Et samarbeid kan ikke utelukkes.

Ettergivenheten overfor voldsmenn er ikke bare et amerikansk fenomen. Vi opplever en sann knivbølge. Kniv på offentlig sted er forbudt. Likevel skjer ingenting. Det samme gjelder offentlig maskering. Politikerne foretar seg ingenting. De tør ikke provosere bermen. Eller er de i det skjulte på deres side?

Alle vet at hvis voldsmenn får holde på, vil de ta seg til rette mer og mer. Dette skjer både i Oslo og Minneapolis.

Forstår publikum at politikerne gambler med deres trygghet?

Demokratene ønsker å eskalere konfliktene inn i det nye året, slik at det minner om 2020.

Men vil det virke på samme måte denne gang?

Etter alle solemerker virket det heller ikke i 2020. Trump ble snytt for valget, men mediene og Demokratene spilte på raseri over påstanden om valgfusk, og da 6. januar inntraff, gikk de helt av skaftet.

Det fortsetter norske medier med. De har ikke tatt noe oppgjør med sin dekning av 2020. De velger å retusjere det som skjer i Minneapolis, slik at det er ICE som kommer dårlig ut.

De bygger på en lang venstreradikal tradisjon som ser politiet som fiende.

Den er også til stede i våre medier og politiske medier.

Alt som smaker av lov og orden, er suspekt.

Likevel snakker Trumps motstandere uavbrutt om at han ødelegger den regelbaserte verdensorden.

Det er en stor myte de dyrker for å få ram på Trump.

Nå er de i skvis hvis Trump lykkes å velte regimet i Teheran.

Men norske eksperter er fortsatt mer negativ til Trump enn ayatollaene.

Hilde Henriksen  Waage presterte i morgennyhetene å si at «det verste som kunne skje var at Trump grep inn, for da ville fattigdommen og kaoset øke».

Midnight Hammer var operasjonen da B2-fly tok ut Irans atomanlegg.

Følg med fra klokken 20.00.

 

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.