I en videouttalelse sier Benjamin Netanyahu at den første humanitære sonen for distribuering av nødhjelp i Gaza blir etablert i løpet av de neste dagene.
– Vi har til hensikt å etablere store, sikre soner i det sørlige Gaza, dit palestinere skal flytte for å motta hjelp, mens IDF opererer andre steder, sier Israels statsminister.
Uttalelsen kommer etter at Israel endelig tillot 100 lastebiler med nødhjelp å få kjøre inn i Gaza. Men det er bare begrenset med nødhjelp som har nådd fram til sivile.
Netanyahu sier også at han er klar for en våpenhvile for å sikre at Hamas løslater israelske gisler.
Hamas og andre militante grupper holder fortsatt 58 israelske gisler i Gaza, men det antas at bare 23 av dem er i live.
Det har allerede tidligere vært en våpenhvile som trådte i kraft 19. januar, men den ble brutt av Israel, som gjenopptok angrepene 18. mars.
I videouttalelsen nevnte Netanyahu også hendelsen der det ble avfyrt varselsskudd mot diplomater under et besøk på Vestbredden onsdag. Varselskuddene betegnet han som «et uhell».