Israel og USA har totalt luftherredømme over Iran og kan nå gå i gang med å destruere Irans militære infrastruktur, slik de gjorde i Syria. Israelske fly har for første gang bombet havner ved Kaspihavet. Israel sier de så vidt har begynt. Det er tusenvis av bombemål som gjenstår.
IDF bekrefter at de for kort tid siden gjennomførte luftangrep i Nord-Iran, etter at israelske myndigheter opplyste at det israelske luftforsvaret angrep fartøy tilhørende den iranske marinen i havnebyen Bandar Anzali, ved kysten av Kaspihavet.
Militæret opplyser at angrepene ble utført av det israelske luftforsvaret, på bakgrunn av etterretningsinformasjon fra sjøforsvarets etterretningsavdeling og direktoratet for militær etterretning.
Ifølge militæret er dette første gang i den nåværende krigen at IDF angriper i Nord-Iran.
IDF opplyser at de vil gi ytterligere detaljer om angrepene senere.
USA har sluppet bomber på 5000 pund over militære installasjoner langs Hormuz. USS «Tripoli» er på vei, og med seg har de 5000 US Marines. Det er mulig de skal ta kontroll over kystlinjen.
