USA og India er enige om en ny avtale der India slutter å kjøpe russisk olje og USAs importtoll på indiske varer reduseres, ifølge USAs president Donald Trump.
Det skriver Trump på Truth Social
etter å ha snakket med Indias statsminister Narendra Modi mandag.
– Han gikk med på å slutte å kjøpe russisk olje og å kjøpe mye mer fra USA og, potensielt, Venezuela. Dette vil bidra til å avslutte krigen i Ukraina, som finner sted akkurat nå, med tusenvis av mennesker som dør hver eneste uke, skriver Trump.
Trump skriver videre at de to ble enige om en handelsavtale som umiddelbart trer i kraft. Den innebærer at USAs importtoll på varer fra India kuttes fra 25 prosent til 18 prosent.
– De vil på sin side ta grep for å redusere sine tollbarrierer og andre handelshindre mot USA til null, skriver Trump.
(©NTB)