Elise Larsen er syv måneder på vei med tvillinger. For kort tid siden ble hun pågrepet hjemme for det politiet har omtalt som trusler, og kastet i arresten. – Jeg mistenker de gjorde dette for å provosere min mann, sier hun.
Avisene har skrevet utførlig om barnas far, som nå sitter i varetekt for trusler og meldinger på X hvor han på sin konto tok til orde for å slippe terroren løs. Disse uttalelsene tar Elise Larsen fullstendig avstand fra. Kvinnen er kjent for å være spiss og tidvis ufin i sosiale medier. Men hun benekter kategorisk å ha noen gang truet noen.
Likevel var det nettopp det som førte henne i arresten. Ifølge politiet.
Hjemme på soverommet lå hun og småsov, da politiet plutselig dukket opp med lommelykt som de lyste i ansiktet hennes.
– Jeg ble helt satt ut, og forsto ingenting. Jeg har ikke en gang hørt om kvinnen jeg skal ha truet, sier hun i dette intervjuet.
Se intervjuet selv:
Politiet skal ha fortalt henne at hun var pågrepet for trusler. Men ifølge henne var det hele for å provosere barnefar, som i tiden hun tilbringte i arresten, kom med flere meget grove trusler og nå oppholder seg i Ringerike fengsel.
Document har henvendt seg til Vest politidistrikt. Vi har ikke fått svar på spørsmål om saken, men politiet har opplyst at de vil komme med svar på spørsmålene. Vi vil følge opp med en egen sak så fort dette kommer.
Ønsker du maktkritisk journalistikk som tør å stille myndigheter og politikere til veggs? Støtt Document ved å tegne abonnement eller Vipps på 638941.


