Qatars statlige energiselskap QatarEnergy sier at nye angrep mot landets viktigste gassanlegg har ført til omfattende ødeleggelser.

I en uttalelse tidlig torsdag morgen skriver QatarEnergy at gassanlegget Ras Laffan er truffet i rakettangrep i løpet av natten, og at angrepet utløste store branner og omfattende ødeleggelser.

– Nødetatene rykket umiddelbart ut for å håndtere ødeleggelsene, står det i uttalelsen.

Selskapet opplyser at ingen personer ble rammet i angrepet.

Selskapet viser til at det samme industrikomplekset allerede hadde store skader etter et rakettangrep onsdag.

Angrepene er omtalt på statlig fjernsyn i Iran.

– Qatars Ras Laffan-raffineri truffet på nytt i rakettangrep og står i brann, sto det i en melding fra statlig fjernsyn på Telegram tidlig torsdag morgen.

Forsvarsdepartementet i Qatar opplyser på X at det dreide seg om ballistiske raketter sendt fra Iran. Angrepet mot gassanlegget er en «direkte trussel» mot nasjonal sikkerhet, uttaler myndighetene i Qatar.

(©NTB)

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.

Les også