En mann i 20-årene er siktet for grov kroppsskade etter knivstikking i Sandnes i natt.

Det skriver NRK. Politiet håper å få avhørt den siktede mannen i løpet av dagen.

Jourhavende politiadvokat Torbjørg Ristesund ved Sørvest politidistrikt ønsker ikke å si noe til NRK om de leter etter nok en person.

Politiet rykket ut like før klokken 1 etter melding om at en person hadde blitt utsatt for vold av to personer i Sandnes sentrum.

– Fornærmede hadde stikkskade på kroppen og er kjørt til Stavanger universitetssjukehus for behandling. Skal ikke være livstruende skadet, skriver Sørvest politidistrikt klokken 3.19 på politiloggen.

Politiet vet lite om hva som har skjedd i forkant av hendelsen, men opplyser at de skal avhøre den fornærmede mannen for å danne seg et bedre bilde av hendelsesforløpet.

Ristesund sier til NRK at politiet ikke har fått snakket med mannen på sykehus ennå. De håper å få gjort det i løpet av dagen.

– Det er uvisst om fornærmede hadde noen relasjon til mistenkte, skriver politiet i meldingen.

(©NTB)

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.

Les også