USAs president Donald Trump og hans kinesiske motpart Xi Jinping runder av statsbesøket i Washington fredag. – Vi har gjort enorme fremskritt, sa Trump.

De to beskrev besøket som «vellykket» mens pressen var vitne til teselskapet i Det hvite hus fredag.

Det er Xis første besøk på amerikansk jord på ti år. De to presidentene har blant annet diskutert KI og sikkerhetsspørsmål.

– Vi har gjort enorme fremskritt som er positive for begge parter, sa Trump.

Under pressekonferansen sa Xi via tolk at det vil bli flere møter mellom de to presidentene i tiden som kommer.

– Om vi ser på resten av året, vil vi kunne møtes to ganger til: under Apec-møtet i Kina og deretter under G20-toppmøtet i USA, sa Xi, og la til at Trump og førstedamen var velkommen til Kina på besøk.

(©NTB)

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.

Les også