Ukrainas riksadvokat Ruslan Kravtsjenko trakk seg mandag fra stillingen sin etter korrupsjonsanklager.

Etterforskere fra landets antikorrupsjonsbyrå ransaket i helgen kontoret til riksadvokaten som et ledd i etterforskning av ulovlige callsentre.

Ukraina har i årevis hatt et omfattende korrupsjonsproblem, og dette har ikke blitt mindre siden Russlands fullskala invasjon.

Sentrale personer i president Volodymyr Zelenskyjs indre krets har også vært involvert i skandaler, og flere av dem har flyktet fra landet.

Det nasjonale antikorrupsjonsbyrået (Nabu) opplyste lørdag at de hadde avdekket et opplegg for hvitvasking, «ledet av en tjenestemann ved riksadvokatens kontor».

(©NTB)

Vi i Document ønsker å legge til rette for en interessant og høvisk debatt om sakene våre. Vennligst les våre retningslinjer for debattskikk før du deltar.

Les også