Invitt til innspill: Hva er galt med integreringen?

Christian Skaug

Asle Toje er oppnevnt som medlem av Audun Lysbakkens integreringsutvalg. Lysbakken ville at diskusjonen skulle gå land og strand rundt, og Toje vil gjerne bidra til nettopp det. Han vil vite hva folk mener og inviterer derfor leserne til å komme med innspill og synspunkter.

Da utvalget ble nedsatt i april, sa Lysbakken:

Jeg vil vite hva som opptar folk, hvilke erfaringer og ideer de har, sier barne-, likestillings- og inkluderingsminister Audun Lysbakken.

Utvalgets oppgave ble definert slik:

Utvalget skal blant annet diskutere og foreslå tiltak knyttet til:
• Utfordringer med en mulig utvikling av et klassedelt samfunn hvor personer med innvandrerbakgrunn har dårligere levekår og lavere samfunnsdeltakelse enn resten av befolkningen.
• Hva som kan gjøres for å øke den lave yrkesdeltakelsen til kvinner med innvandrerbakgrunn i enkelte grupper.
• Hvordan Norge bedre kan benytte ressursene mange personer med innvandrerbakgrunn besitter, både med tanke på økonomisk vekst og samfunnsmessig utvikling.
• Hvilke utfordringer som knytter seg til bokonsentrasjon av enkelte grupper i byområder (segregering), og hvordan disse utfordringene kan løses.
• Hvilke felles verdier som bør danne grunnlaget for vårt flerkulturelle samfunn, og hva som kan gjøres for å sikre at hele befolkningen slutter opp om disse verdiene.
• Hvilke aktuelle og mulige konfliktområder som finnes i det flerkulturelle samfunnet hvor ulike verdier og prinsipper kan komme i konflikt, og hvordan samfunnet best kan håndtere slike konflikter når de oppstår.

* De tre største utfordringene vi står overfor

* Hvilke svar krever de?

Toje vil ta synspunktene med inn i utvalgets arbeid.

Leserkommentarer på Document er gjenstand for moderering, som ikke skjer kontinuerlig og under enhver omstendighet ikke om natten. Vi ønsker en respektfull tone uten personangrep, sleivete språk eller flammende retorikk. Vis særlig nøkternhet når temaet er følsomt. Begrenset redigering av skjemmende detaljer kan finne sted. Skriv til kontakt@document.no dersom du ikke forstår hvorfor en kommentar uteblir.

  • thekopp.myopenid.com

    Norge vil i likhet med de de andre europeiske land ikke lykkes med integreringen av muslimer, ganske enkelt fordi muslimene av sin lovbok, som regulerer alt en muslim foretar seg fra vugge til grav, ikke tillates å knytte vennskapsbånd med den opprinnelige befolkningenen. (Jfr. Viggo venneløs)

    Over alt hvor muslimer slår seg ned, gjør de det i områder hvor det bor muslimer fra tidligere. Dette av samme årsak som nevnt over. India har hatt en muslimsk minoritet, nå på 150mill, siden landet ble invadert i 738, og har ennå ikke klart å integrere disse inn i det hinduistiske Indaia med hinduistiske verdier. To eksempeler på disse verdiene er: “Respekter kvinnene, for det er de som føder konger”. “Slå aldri en kvinne, ikke én gang med en blomst”. Dette er så langt fra muslimske verdier man kan komme.

    Lovboken oppforder til drap på vanntro, hvilket er straffbart i Norge, med religionsfrihet, som ikke er en del av muslimens virkelighet.

    De problemene europeiske land opplever med sin muslimske sterkt økende befolkning, vil fortsette inn i evigheten, om det ikke smeller før den tid.

    Prosjeket er basert på utopisk tankemønster uten rot i virkeligheten, grunner uvitenhet og dumskap.

  • ARVEVOLDEN

    Hans/Toje?

    Dette er ikke komplisert ,eller nytt:

    1.Med lov skal land byggjast,og ikkje med udåd øydast.
    Ex.:
    Sekulær statsadministrasjon,med voldsmonopol som håndheves.
    Knarkselgere fengsles,og er de ikke norske utvises de.Det heter ikke kan ikke utvises.Det heter evt. vi vil ikke.Da handler man mot folkets vilje,og bør avsettes.Folkets vilje skal respekteres og håndheves.

    2.Statsborgerskap er unikt.Norsk og bare norsk.
    Dette skal gjelde alle,også muslimer.

    Vis hvor mange som har dobbelt statsborgerskap,hvor mange som er muslimer,og gi dem valget-norsk eller annet.
    Gjør det klart at de som velger annet, vil bli utvist ved alle straffbare handlinger med strafferamme over 6 mndr,for alltid.

    3.Skole.Slokeplikt gjøres gjeldende for alle,hele året.
    Livssynsundervisning gis alle,samtidig.
    Egen religion læres utenom skoletid.

    Privatskoler er tillat,men ikke på religiøst grunnlag.(ref.pkt 1.)Skal de tillates,må de finansieres privat,og kontrolleres for evt.e brudd på demokratiske verdier.

    Dette er en enkel oppfordring om ikke å gå på kompromiss med den moderne demokratiske statsform som skal eksistere.

    Norge er et helt,udelelig og ukrenkelig rike.
    Ingen internasjonal instistusjon skal kunne pålegge oss,innbyggerne,avvik fra dette.Prøves det,avkreves de styrende løfte om folkeavstemning om avståelse av nevnte rettigheter.Ellers meldes landet ut av instisusjonene.
    Den som ikke skriver under på disse krav,fratas retten til offentlig embede.

  • thekopp.myopenid.com

    Menneskerettighetene inneholder en pasus om retten til et lykkelig liv. Uten venner i sitt nye land blir man ikke lykkelig. Derfor trekkes innvandrerne til områder hvor det lever andre “lykkejegere”, for at de sammen skal være lykkelige.

    Mange av disse som nå har oppnådd lykken hos oss, og som omtales som ureturnerbare grunnet forfølgelse i hjemlandet, har nå muligheten gjennom det nyopprettete svenske reiesbyrået Chamwings, å booke bilett til f.eks.Damascus med transfer til Bagdad.

    Ukentlig reiser rundt 500 svenske irakere på lange feriereiser til Irak. Samtidig nekter 282 danske irakere, som har fått avslag på søknadene, å reise hjem, fordi de mener det er for farlig.

    Danmark har nå, i likhet med Norge, inngått en avtale med Irak, som innebærer at avviste asylsøkere kan sendes hjem til et hvilket som helst sted i landet. Tidligere har Danmark kunnet hjemsende til Kurdistan, men nå har Irak forpliktet seg til å ta imot samtlige av de irakiske statsborgerne som har fått nei til asyl i Danmark.

    Det synes som den norske regjering enten er handlingslammet, eller ønsker den på sikt å bytte ut landets befolkning?

    http://www.chamwings.com/Home/tabid/37/language/en-US/default.aspx