Jihad kommer til Norge, Universitetsplassen 12. februar 2010

Hans Rustad

Ett moment som har vært lite fremme er at Mohyeldeen Mohammad kritiserte Islamsk Råd i skarpe ordelag for å ha inngått kompromiss med Magazinets redaktør Vebjørn Selbekk i 2006. Mohammad sier at “vi hadde ikke stått her idag hvis ikke Islamsk Råd hadde sviktet” den gang.

Det var en ubehagelig påminnelse: karikaturstriden fra 2006 er hverken glemt eller begravet. Nå er det Islamsk Råd som er skyteskive. Men man kan bare tenke seg hva folk som Mohammad mener om Selbekk, når de har slike tanker om Islamsk Råd.

Leserkommentarer på Document er gjenstand for moderering, som ikke skjer kontinuerlig og under enhver omstendighet ikke om natten. Vi ønsker en respektfull tone uten personangrep, sleivete språk eller flammende retorikk. Vis særlig nøkternhet når temaet er følsomt. Begrenset redigering av skjemmende detaljer kan finne sted. Skriv til kontakt@document.no dersom du ikke forstår hvorfor en kommentar uteblir.

  • Herman Robak

    Jihad kom til Univeritetsplassen og Shirin Ebadi kommer til Frokostkjelleren på Juridisk Fakultet. Der holder hun foredrag ikveld, klokken 18.00. (Kort varsel, jeg vet det…)

    Foredraget vil bli overført direkte. Videostrømmen er oppe allerede, med virrende frivillige som justerer lyd og farger i hytt og vær. Det burde være nogenlunde på stell en halvtime før foredraget.

    Link til overføringen:
    http://voip.nuug.no:8000/live.ogv.m3u

    Info om menneskerettighetsuka, og om overføringen:
    http://www.menneskerettighetsuka.no/

    (Foredraget er på farsi, og blir simultantolket for de som ser det på direkten. Opptaket vil bli tekstet, sier han på videoteamet jeg «chatter» med i skrivende stund.)

  • Herman Robak

    Live-strømmen med Shirin Ebadi er riktig god! http://voip.nuug.no:8000/live.ogv.m3u

    Hun snakker farsi, og en dame står ved siden av og oversetter til engelsk.

    Til gerilja-fjernsyn å være ser det riktig proft ut.