Hellfire

Hans Rustad

abu.laith.al-libi.jpg

En av de mest ettersøkte al Qaida-lederne i Pakistan, Abu Laith al-Libi, er drept av raketter, melder en jihadistnettside, som hyller at han er blitt martyr. Trolig ble han drept i et rakettangrep natt til tirsdag i Nord-Waziristan. Flere utenlandske krigere – turkmenere, arabere og lokale talibaner, ble drept i angrepet. Området ble sperret av etterpå.

Det mest interessante er kanskje at angrepet fant sted inne på pakistansk territorium. Det betyr at Musharraf må ha gitt sitt forhåndssamtykke.


Al-Qaida commander in Afghanistan killed

USA overvåker områder med droner. Noen av dem er utstyrt meed Hellfire-missiler. De er tidligere brukt i Jemen til å slå ut terrorister. – He was taken off the street, som en amerikansk kilde sa.

Related posts:

  1. Al Qaida: sier de skjøt raketter mot Israel
  2. BBCs Frank Gardner skutt i Riyadh
  3. Norske muslimer føler seg overvåket
  4. Den mest sentrale al-Qaida-lederen til
  5. Shootout i Sanaa – Al Qaida drept

Leserkommentarer på Document er gjenstand for moderering, som ikke skjer kontinuerlig og under enhver omstendighet ikke om natten. Vi ønsker en respektfull tone uten personangrep, sleivete språk eller flammende retorikk. Vis særlig nøkternhet når temaet er følsomt. Begrenset redigering av skjemmende detaljer kan finne sted. Skriv til kontakt@document.no dersom du ikke forstår hvorfor en kommentar uteblir.